auto na rodzinny wyjazd

Jakie auto wybrać na rodzinny wyjazd?

Rodzinny wyjazd to okazja do wspólnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi. Może to być jednodniowy wypad do ZOO, dłuższa wycieczka, podróż nad morze lub w góry albo rodzinna przejażdżka. Bez względu na cel wyjazdu, podróż musi być bezpieczna i wygodna. Zastanówmy się zatem jakie auto nam to zagwarantuje.

Auto na rodzinny wyjazd musi być bezpieczne

Każda głowa rodziny musi zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich. Niestety, jazda samochodem wiąże się z pewnym ryzykiem kolizji, dlatego warto postawić na samochód, który ograniczy to ryzyko, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia zminimalizuje jego skutki. Systemy wspomagające kierowcę w czasie jazdy, jak ABS, ASR, EPS, stabilizacja toru jazdy czy czujniki martwego pola oraz tylna kamerka to podstawa. Dodatkowo, bezpieczne auto na rodzinny wyjazd powinno mieć poduszki powietrzne, kurtyny bezpieczeństwa i strefy kontrolowanego zgniotu, które w razie wypadku uratują życie pasażerom.

Auto na rodzinny wyjazd powinno być wygodne

Wygoda w podróży jest bardzo ważna. Wpływa na komfort pasażerów oraz bezpieczeństwo jazdy. Warto zatem postawić na większe auta typu kombi lub SUV. Jeśli nasza rodzina liczy więcej osób, sprawdzi się też samochód typu VAN. Oprócz dużych foteli i sporego miejsca na nogi, samochody te mają pojemne bagażniki. W przypadku rodzinnego wyjazdu jest to bardzo ważne. Im więcej dzieci, tym więcej bagażu, a jeśli dzieci są małe to dochodzą wózki i masa akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji maluchów. Ważne jest też miejsce na fotelik dla dzieci, aby mogły bezpiecznie podróżować.

Auto na rodzinny wyjazd nie może być nudne

Długa podróż szybko się nudzi, zwłaszcza dzieciom, chociaż nie tylko im. Dorośli również szybko tracą zainteresowanie obserwowaniem mijanego krajobrazu. Oczywiście, w czasie rodzinnego wypadu można porozmawiać, pośpiewać lub pograć w różne gry typu zgadywanki, ale lepiej, aby osoba kierująca całą swoją uwagę skupiła na prowadzeniu auta. Radio w samochodzie to przydatny wynalazek dla zabicia czasu podróży, ale większe urozmaicenie multimediów w samochodzie w czasie rodzinnego wypadu z pewnością nie zaszkodzi. Warto zdecydować się na samochód z ekranami umiejscowionymi w zagłówkach przednich siedzeń, aby dzieci mogły w czasie jazdy obejrzeć ciekawy film lub ulubioną kreskówkę.

Auto na rodzinny wyjazd musi być funkcjonalne

Samochód na rodzinny wyjazd powinien mieć pojemny bagażnik, co czym wspomniani, ale nie zaszkodzi też bagażnik na dachu, na którym można przewieźć rowery lub narty. Musi być też możliwość zainstalowania fotelika dla dziecka. Przyda się też wiele schowków, skrytek i uchwytów na napoje, również w części dla pasażerów. Pamiętajmy, aby samochód był wyposażony w klimatyzację, która równomiernie obejmuje cały wóz.

Wskazówki do bezpiecznej jazdy
Wskazówki do bezpiecznej jazdy
PREVIOUS POST
Na co zwracać uwagę przy wynajmie auta
Na co zwracać uwagę przy wynajmie auta?
NEXT POST