Płatność online za wynajem auta

Płatność online za wynajem auta

Kiedy wynajmujemy auto z wypożyczalni, możemy spotkać się z różnymi warunkami w zakresie dokonywania płatności. Określone są one zwykle dokładnie w regulaminie, dlatego warto się z nim zapoznać przed dokonaniem rezerwacji. Bardzo często firmy wynajmujące samochody stawiają na nowoczesne metody. Powszechnie więc w umowach pojawia się zapis, zgodnie z którym płatność online za wynajem auta jest jedyną możliwością. Poniżej garść informacji na temat tego rodzaju płatności.

(więcej…)

Jazda autem w obcym mieście - wskazówki

Jazda autem w obcym mieście – wskazówki

Kiedy wybieramy się w podróż do obcego miasta, zwłaszcza takiego, które leży daleko od naszego miejsca zamieszkania, często decydujemy się na skorzystanie z komunikacji publicznej. Kierujemy się względami ekonomicznymi, czasem wygodą. Jednak po dotarciu na miejsce, brak samochodu może okazać się problematyczny. Wtedy warto skorzystać z wypożyczalni samochodów. Boisz się, że jazda autem w obcym mieście Cię przerośnie? Wskazówki zawarte w tym artykule z pewnością ułatwią Ci zadanie.

(więcej…)

Na co zwracać uwagę przy wynajmie auta

Na co zwracać uwagę przy wynajmie auta?

Bardzo popularne staje się wypożyczanie samochodu, zwłaszcza przez osoby mieszkające w dużych miastach. W takiej sytuacji zazwyczaj własne auto nie jest niezbędne, a koszty jego utrzymania przewyższają zalety wynikające z jego zakupu. Tym bardziej, że bywa potrzeby sporadycznie. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie auta, ale na co zwrócić uwagę?

(więcej…)

auto na rodzinny wyjazd

Jakie auto wybrać na rodzinny wyjazd?

Rodzinny wyjazd to okazja do wspólnego spędzenia czasu rodziców z dziećmi. Może to być jednodniowy wypad do ZOO, dłuższa wycieczka, podróż nad morze lub w góry albo rodzinna przejażdżka. Bez względu na cel wyjazdu, podróż musi być bezpieczna i wygodna. Zastanówmy się zatem jakie auto nam to zagwarantuje.

(więcej…)

Wskazówki do bezpiecznej jazdy

Wskazówki do bezpiecznej jazdy

Posiadanie samochodu i uprawnień do jego prowadzenia pozwala na szybkie przemieszczanie się i daje nam niezależność od komunikacji publicznej. Niektórym wydaje się, że synonimem bezpiecznej jazdy samochodem jest unikanie mandatów. Nic bardziej mylnego! Aby prowadząc auto, nie zaszkodzić sobie ani innym uczestnikom ruchu drogowego, warto zastosować się do kilku cennych wskazówek do bezpiecznej jazdy.

(więcej…)

Jak prawidłowo używać klimatyzacji samochodowej?

Jak prawidłowo używać klimatyzacji samochodowej?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez klimatyzacji samochodowej. Podróż jest znacznie przyjemniejsza, gdy nie jesteśmy skazani na temperatury panujące na dworze. Aby jednak korzystanie z tego udogodnienia było bezpieczne dla naszego zdrowia, należy o klimatyzację odpowiednio dbać. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji samochodowej, aby używanie jej było komfortowe i nie szkodziło naszemu zdrowiu? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

(więcej…)

o czym pamietac podróżując nocą

Podróżowanie nocą – o czym pamiętać?

Podróżowanie nocą samochodem bywa męczące, natomiast istnieje spore grono kierowców, którzy uwielbiają jeździć autem tuż po zmroku. W nocy ruch jest nieco mniejszy, więc bardzo często jazda jest płynniejsza i można pokonać długą trasę sprawniej niż w ciągu dnia. Co istotne, należy jednak pamiętać o tym, że jazda nocą nie może być tylko płynniejsza, ale musi być również bezpieczna. O czym zatem pamiętać, wybierając się o tej porze w podróż? Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

planowanie podróży autem z dzieckiem

Jak zaplanować podróż z dzieckiem?

Podróżowanie jest niezwykle ekscytujące, natomiast na pewno również męczące, zwłaszcza dla małych dzieci. Aby wyruszyć na swoje wymarzone wakacje samochodem z małym dzieckiem, należy odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

  (więcej…)

mercedes sprinter

Wynajem busów dostawczych

Transport towarów, które nie mieszczą się w bagażniku auta osobowego, wymaga zastosowania większego pojazdu. W takiej sytuacji niezastąpione okazują się busy dostawcze. Biorąc pod uwagę, że przeciętny kierowca rzadko przewozi towar wielkogabarytowy, zakup takiego auta jest mało praktyczny. Gdy pojawi się taka potrzeba, możemy wynająć busa dostawczego.

(więcej…)

jak bezpiecznie podróżować samochodem

Jak bezpiecznie podróżować samochodem?

Samochód to najpopularniejszy środek transportu. Na drogach można spotkać wiele różnych rodzajów aut o przeróżnym przeznaczeniu, konstrukcji i ładowności. Wielu kierowców nierzadko przemierza jednorazowo kilkuset kilometrowe trasy, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem.

(więcej…)