Wskazówki do bezpiecznej jazdy

Wskazówki do bezpiecznej jazdy

Posiadanie samochodu i uprawnień do jego prowadzenia pozwala na szybkie przemieszczanie się i daje nam niezależność od komunikacji publicznej. Niektórym wydaje się, że synonimem bezpiecznej jazdy samochodem jest unikanie mandatów. Nic bardziej mylnego! Aby prowadząc auto, nie zaszkodzić sobie ani innym uczestnikom ruchu drogowego, warto zastosować się do kilku cennych wskazówek do bezpiecznej jazdy.

(więcej…)

Jak prawidłowo używać klimatyzacji samochodowej?

Jak prawidłowo używać klimatyzacji samochodowej?

Trudno dziś wyobrazić sobie życie bez klimatyzacji samochodowej. Podróż jest znacznie przyjemniejsza, gdy nie jesteśmy skazani na temperatury panujące na dworze. Aby jednak korzystanie z tego udogodnienia było bezpieczne dla naszego zdrowia, należy o klimatyzację odpowiednio dbać. Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji samochodowej, aby używanie jej było komfortowe i nie szkodziło naszemu zdrowiu? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

(więcej…)

o czym pamietac podróżując nocą

Podróżowanie nocą – o czym pamiętać?

Podróżowanie nocą samochodem bywa męczące, natomiast istnieje spore grono kierowców, którzy uwielbiają jeździć autem tuż po zmroku. W nocy ruch jest nieco mniejszy, więc bardzo często jazda jest płynniejsza i można pokonać długą trasę sprawniej niż w ciągu dnia. Co istotne, należy jednak pamiętać o tym, że jazda nocą nie może być tylko płynniejsza, ale musi być również bezpieczna. O czym zatem pamiętać, wybierając się o tej porze w podróż? Zachęcamy do lektury.

(więcej…)

planowanie podróży autem z dzieckiem

Jak zaplanować podróż z dzieckiem?

Podróżowanie jest niezwykle ekscytujące, natomiast na pewno również męczące, zwłaszcza dla małych dzieci. Aby wyruszyć na swoje wymarzone wakacje samochodem z małym dzieckiem, należy odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

  (więcej…)

mercedes sprinter

Wynajem busów dostawczych

Transport towarów, które nie mieszczą się w bagażniku auta osobowego, wymaga zastosowania większego pojazdu. W takiej sytuacji niezastąpione okazują się busy dostawcze. Biorąc pod uwagę, że przeciętny kierowca rzadko przewozi towar wielkogabarytowy, zakup takiego auta jest mało praktyczny. Gdy pojawi się taka potrzeba, możemy wynająć busa dostawczego.

(więcej…)

jak bezpiecznie podróżować samochodem

Jak bezpiecznie podróżować samochodem?

Samochód to najpopularniejszy środek transportu. Na drogach można spotkać wiele różnych rodzajów aut o przeróżnym przeznaczeniu, konstrukcji i ładowności. Wielu kierowców nierzadko przemierza jednorazowo kilkuset kilometrowe trasy, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem.

(więcej…)

wypożyczenie auta na wyjazd za granicę

Wypożyczenie auta na wyjazd za granicę

Czy wyjazd za granicę wynajętym samochodem jest możliwy? To jedno z pytań często zadawanych nam przez osoby rozważające wynajem samochodu na czas wakacji – ale nie tylko, powodem wyjazdu może być na przykład zdarzenie losowe. Warto więc wiedzieć co zrobić, jeżeli w danym momencie nie posiadamy własnego pojazdu a na przykład, musimy pilnie wyjechać poza granice kraju. Jeżeli więc szukasz informacji na temat tego, czy wypożyczonym autem można wyjechać za granicę, to doskonale trafiłeś – zapraszamy lektury tekstu!

(więcej…)

Jakie auto na wypad w góry

Jakie auto na wypad w góry?

Marzy Ci się samochodowa wycieczka w góry? Więc ten wpis jest specjalnie dla Ciebie! Dobór auta odpowiedniego na górski wypad to jeden z tych tematów, z którymi w naszej wypożyczalni mamy do czynienia na co dzień. Nie zawsze napęd na cztery koła wystarczy, aby samochód poradził sobie na górskich szlakach, a kierowcy mają nierzadko problem z doborem samochodu do rodzaju trasy, którą chcą pokonać. Dlatego dziś opowiemy o tym, jakie parametry powinien mieć pojazd odpowiedni do jazdy po górskich drogach.

(więcej…)

najlepsze auta na wynajem rentfast

Najlepsze auta na wynajem RentFast

Zakup własnego samochodu nie zawsze jest możliwy lub opłacalny z wielu względów. Nie da się jednak ukryć, że podróżowanie autem jest jedną z wygodniejszych form przemieszczania się. Dzięki obecnym możliwościom nie trzeba rezygnować z tego komfortu, gdyż można zdecydować się na wynajem pojazdu z wypożyczalni. Jakie samochody świetnie sprawdzają się na wynajem? Poznaj najlepsze auta na wynajem RentFast!

(więcej…)

RentFast

Jak przygotować auto do wiosny?

Wiosną w większości z nas budzi się uśpiona przez zimowe miesiące energia. Popycha nas ona do robienia gruntownych porządków. Chcąc uporządkować na wiosnę przestrzeń wokół siebie, koniecznie należy pamiętać o samochodzie. Odgrywa on przecież niebagatelną rolę w naszym życiu. Aby z przyjemnością korzystać z auta, warto z początkiem wiosny zatroszczyć się o nie w szczególny sposób.

(więcej…)