planowanie podróży autem z dzieckiem

Jak zaplanować podróż z dzieckiem?

Podróżowanie jest niezwykle ekscytujące, natomiast na pewno również męczące, zwłaszcza dla małych dzieci. Aby wyruszyć na swoje wymarzone wakacje samochodem z małym dzieckiem, należy odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. O czym pamiętać? Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

 

Wakacje z dzieckiem

Osoby, które uwielbiają krajowe lub zagraniczne wyjazdy, wcale nie muszą rezygnować z wakacji wtedy, gdy urodzi się im dziecko. Już z kilkunastomiesięcznym maluchem można spokojnie odbywać dłuższe podróże. Warto jedynie pamiętać o odpoczynku w trasie, a także o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy oraz zaplanować dokładnie podróż. 

Przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, dlatego nie można zaniedbywać kwestii związanych ze stanem technicznym samochodu. Pojazd musi mieć opłacony aktualny przegląd techniczny, a także obowiązkowe ubezpieczenie. Warto też przed podróżą odwiedzić warsztat samochodowy, aby dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście pojazdowi nie grozi w najbliższym czasie awaria. 

Podróż z małym dzieckiem – o czym pamiętać? 

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, wyruszając w podróż z dzieckiem. 

  • Spakuj wszystkie potrzebne rzeczy – najlepiej jest sporządzić sobie odpowiednią listę i spakować potrzebne ubranka, akcesoria higieniczne i pielęgnacyjne dla dziecka. Warto przy okazji wziąć pod uwagę cel podróży, a także długość czasu, jaki spędzicie w samochodzie. 
  • Kup ubezpieczenie – w przypadku samochodu warto zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia jakim jest Assistance lub też Autocasco. Dzięki temu w momencie awarii lub kolizji samochodu nie będziesz mieć problemu z wezwaniem pomocy oraz ewentualnie otrzymaniem odszkodowania. Warto także dokupić dodatkowe ubezpieczenia podróżnicze. 
  • Sprawdź warunki komunikacyjne na miejscu – wszystko zależy oczywiście od celu podróży, jednak przemieszczanie się z małym dzieckiem środkami komunikacji nie zawsze jest nie tylko wygodne, ale też rozsądne oraz bezpieczne. 

Wynajem krótkoterminowy samochodu

Planując wakacje z małym dzieckiem, w wielu przypadkach najrozsądniej jest zdecydować się na wynajem krótkoterminowy pojazdu. Dzięki temu możesz skorzystać z auta, które jest ubezpieczone, nowe, regularnie serwisowane, a także bezpieczne. W ofercie znajduje się zazwyczaj sporo samochodów klasy średniej, premium, typowo rodzinnych, które można wykorzystać jadąc na wakacje. Umowa najmu krótkoterminowego jest czytelna, nie trzeba przedkładać dodatkowych dokumentów, aby wynająć auto. 

Zaplanowanie podróży z małym dzieckiem bywa trudne, jednak jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Już z kilkunastomiesięcznym maluchem można swobodnie podróżować samochodem, wybierając się w dłuższe trasy. Organizując taki wyjazd, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby samochód był sprawny, miał aktualny przegląd i ważne ubezpieczenie. Warto zdecydować się także na zakup dodatkowego ubezpieczenia Assistance czy AC. W wielu przypadkach najrozsądniej jest jednak postawić na wynajem krótkoterminowy auta. Dzięki temu można liczyć na samochód nowoczesny, a także przestronny, w rozsądnej cenie.

mercedes sprinter
Wynajem busów dostawczych
PREVIOUS POST
o czym pamietac podróżując nocą
Podróżowanie nocą – o czym pamiętać?
NEXT POST