auto do jazdy po mieście

Jaki wybrać samochód do jazdy po mieście?

Poruszanie się samochodem po zatłoczonym mieście bywa wyzwaniem. Korki, sygnalizacje świetlne, tłumy ludzi przechodzących przez pasy, te wszystkie elementy wymagają częstego zatrzymywania się, a także powolnej jazdy. Nie należy zapominać również, że w dużym mieście bardzo często trudno jest zaparkować samochód. Jest naprawdę niewiele lokalizacji, gdzie można postawić na przykład sporych rozmiarów Crossover. Jakie zatem warto wybrać auto do jazdy po mieście? Na co zwrócić uwagę? 

Auto miejskie

Nie da się ukryć, że jazda po mieście zwłaszcza w godzinach szczytu jest naprawdę trudna. Wybierając zatem auto miejskie, niezależnie od tego, czy decydując się tylko na wynajem, czy na zakup, dobrze jest postawić na takie, którym stosunkowo łatwo będzie można manewrować w zatłoczonym centrum. Jaki powinien to być pojazd? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać samochód miejski?

Co istotne, najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście samochód niewielkich gabarytów. Jest on zwrotny, można nim zaparkować w zatłoczonych miejscach, łatwiej się nim manewruje i trudniej o kolizję. To nie jest oczywiście jedyny wyznacznik, warto również zwrócić uwagę na inne aspekty tych pojazdów.

  • Pojemny bagażnik – powinien on zmieścić, między innymi duże zakupy, a także dwie torby podróżne. Oczywiście w typowych, małych autach nie da się zapakować kilku walizek, jednak bagażnik musi być w miarę przestronny. Dobrze jest zwracać uwagę na jego kształt. Jeśli wiesz, że będziesz podróżować z małymi dziećmi, zdecyduj się na taki samochód, do którego między innymi zmieści się złożony wózek dziecięcy.
  • Czujniki parkowania – nie da się ukryć, że w przypadku samochodów typowo miejskich, jest to wyposażenie, które ułatwia parkowanie i między innymi cofanie. Biorąc pod uwagę fakt, że bardzo często na miejskich parkingach jest wąsko, dzięki czujnikom wiesz, ile dzieli Cię mniej więcej od innego pojazdu lub przeszkody.
  • Bezpieczeństwo – samochód powinien być wyposażony w funkcje, dzięki którym jazda nim będzie naprawdę bezpieczna, między innymi: ABS, ESP, nowoczesny, aktywny system utrzymania pasa jazdy, system zapobiegania kolizjom i wiele innych.

Jakie auto wybrać?

Jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic i chcesz się zdecydować na wypożyczenie pojazdu, by między innymi przetestować nim jazdę po mieście, warto zdecydować się na ofertę firmy RentFast. Poniżej przedstawiamy przykładowe auta, idealne do jazdy po mieście!

  • Hyundai i20 – samochód określany przez producenta typowym, miejskim wozem. Pojazd wyposażony jest w pojemny bagażnik, a także podstawowe systemy bezpieczeństwa. Co więcej, jazda nim jest niezwykle opłacalna, gdyż model ten ma założoną instalację LPG.
  • Hyundai i30 – jest to propozycja kolejnego, miejskiego auta. Co istotne, w pojeździe tym znajduje się nieco więcej miejsca niż w jego poprzedniku – i20, jednak nadal swobodnie można nim poruszać się po centrum.
  • Jaguar E-PACE – ten mini SUV świetnie sprawdzi się do jazdy po mieście. Samochód ma bogate wyposażenie, a także wiele systemów bezpieczeństwa, które chronią pasażerów w przypadku kolizji i nie tylko. Co ciekawe, wóz ten dodatkowo ma napęd na 4 koła! Jeśli myślisz o zakupie pojazdu, który jest nieco bardziej bogato wyposażony, możesz bez trudu wypożyczyć na kilka dni lub tygodni ten model. 

 

Wybór typowego auta miejskiego jest często trudny. Warto przede wszystkim postawić na nowsze modele pojazdów o niewielkich gabarytach. Dzięki temu manewrowanie w centrum stanie się dużo łatwiejsze. Na pewno świetne okażą się między innymi, takie samochody jak: Hyundai i20, i30, czy Jaguar E-PACE.

Jaki wybrać samochód do jazdy po mieście?
PREVIOUS POST
wynajem auta na firmę
Wynajem samochodu na firmę
NEXT POST

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *