Płatność online za wynajem auta

Płatność online za wynajem auta

Kiedy wynajmujemy auto z wypożyczalni, możemy spotkać się z różnymi warunkami w zakresie dokonywania płatności. Określone są one zwykle dokładnie w regulaminie, dlatego warto się z nim zapoznać przed dokonaniem rezerwacji. Bardzo często firmy wynajmujące samochody stawiają na nowoczesne metody. Powszechnie więc w umowach pojawia się zapis, zgodnie z którym płatność online za wynajem auta jest jedyną możliwością. Poniżej garść informacji na temat tego rodzaju płatności.

Jak przebiega płatność online za wynajem auta?

Aby podpisać umowę wynajmu samochodu, musimy przedstawić firmie kilka dokumentów. Poza prawem jazdy czy dowodem tożsamości, konieczne jest również okazanie ważnej karty kredytowej lub debetowej. Wypożyczalnia blokuje na naszej karcie odpowiednią sumę, która pokryje koszty wynajmu. W ten sam sposób dokonuje się preautoryzacji kaucji. Firma wypożyczająca samochody zabezpiecza się w ten sposób przed ewentualną nieuczciwością wynajmującego. Dla nas z kolei jest to duże ułatwienie, ponieważ nie musimy zaprzątać sobie głowy wykonywaniem przelewów. Środki są zamrożone na koncie do końca trwania umowy. Oczywiście po oddaniu auta w stanie, który nie budzi wątpliwości odzyskujemy kaucje.

Czy płatności online są bezpieczne? 

Wiele osób ma wątpliwości co do płatności online. Czy jest to bezpieczny proceder? Przecież powierzamy komuś dane karty kredytowej. Oczywiście, jak przy każdej transakcji, i tu należy zachować ostrożność. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, warto wcześniej sprawdzić, jaką renomę na rynku ma dana firma i jakie są opinie jej dotychczasowych klientów. Wypożyczalnie z wieloletnim doświadczeniem z pewnością nie pozwolą sobie na jakiekolwiek odstępstwa od podpisanej umowy. Na koncie zablokowana zostanie dokładnie taka kwota, jaka odpowiada wartości kaucji i opłat za wynajem.

Zalety przelewów elektronicznych 

Wiele osób upiera się, aby za wynajem samochodu płacić gotówką. Oczywiście w wyjątkowych sytuacjach wypożyczalnie godzą się na taką formę. Jednak jeśli dobrze przyjrzeć się temu procesowi, można dostrzec wyraźną przewagę płatności bezgotówkowych. Przede wszystkim wynajmujący zyskuje czas. Siedząc wygodnie przed komputerem, za pomocą kilku kliknięć, dokonujemy płatności oraz rezerwacji. Wszelkie wątpliwości możemy rozwiać w rozmowie telefonicznej lub przez wiadomości e-mail. Wybieramy samochód w dowolnym mieście, w którym swoją siedzibę ma wypożyczalnia, niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy. Cały proces przebiega znacznie sprawniej i jest mniej kłopotliwy dla obu stron.

Jazda autem w obcym mieście - wskazówki
Jazda autem w obcym mieście – wskazówki
PREVIOUS POST
Płatność online za wynajem auta
NEXT POST