wynajem auta na firmę

Wynajem samochodu na firmę

Już nie tylko właściciele dużych korporacji, ale także małych oraz średnich firm decydują się na wynajem długoterminowy pojazdów. Takie rozwiązanie jest świetną alternatywą dla klasycznego leasingu lub kredytu. Czy wypożyczenie samochodu przez firmę na dłuższy okres użytkowania jest opcją wartą rozważenia? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Kredyt oraz leasing

Zakup samochodu na kredyt, czy też skorzystanie z opcji leasingu bardzo często wiążą się z koniecznością spłaty całej wartości samochodu. Nie da się niestety ukryć, że tuż po spłacie całego zadłużenia, firma może mieć spory problem ze sprzedażą auta. Co roku pojawiają się nowsze modele pojazdów, nie jest tak łatwo znaleźć kupca dla samochodu, który był wykorzystywany w rzeczywistości do podróży służbowych, a dodatkowo ma spory przebieg.

Kupno pojazdu na własność wiąże się też z wieloma uciążliwymi zobowiązaniami. Nie da się ukryć, że samochody bardzo szybko tracą na wartości, wystarczy przejechać kilka kilometrów, by cena auta znacząco spadła. Co więcej, właściciele pojazdów muszą ponosić koszty eksploatacji, dodatkowo co roku doliczyć koszt ubezpieczenia OC, przeglądu serwisowego, naprawy oraz wymiany opon. Warto także zaznaczyć, że im droższy samochód, tym wyższe są koszty jego utrzymania. Obecnie zakup na własność auta ze średniego segmentu jest niemałym wydatkiem i wynosi przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ze względu na te okoliczności, sporo osób decyduje się zwyczajnie na długoterminowy wynajem samochodów.

Wynajem długoterminowy pojazdu

Wynajem długoterminowy jest jedną z nowoczesnych form finansowania, między innymi samochodów. Decydując się na wypożyczenie auta, płaci się stałe, miesięczne opłaty za użytkowanie samochodu. Najem długoterminowy różni się od kredytu oraz leasingu tym, że nie spłaca się całej wartości samochodu, a jedynie płaci pewnego rodzaju miesięczny czynsz za korzystanie z pojazdu. Kontrakt ten można podpisać zwykle na okres od 2 do 5 lat, a roczny przebieg samochodu może wynosić nawet do 50 tys. km. Bardzo ważną informacją jest to, że nie jest wymagana żadna wpłata własna. Podpisuje się wyłącznie umowę z najemcą. Po okresie użytkowania samochód bezproblemowo i bardzo szybko można zwrócić oraz zdecydować się na inny model.

Wynajem długoterminowy na firmę – dlaczego warto?

Jedną z podstawowych zalet wynajmu długoterminowego jest to, że klient płaci wyłącznie stałą, miesięczną ratę. Nie musi się także martwić kwestiami związanymi z ubezpieczeniem, serwisowaniem, czy wymianą opon, za to odpowiedzialna jest wypożyczalnia. Co więcej, podczas podpisywania umowy nie trzeba załatwiać szeregu formalności, jak dzieje się w przypadku zawierania kredytu lub leasingu. Przede wszystkim właściciel firmy, na którą wypożycza auto, nie musi donosić zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, ZUSu oraz innych instytucji.

Wynajem samochodu na firmę jest niezwykle korzystną transakcją. Wystarczy wybrać konkretną markę samochodu, podpisać umowę najmu i korzystać z auta. Nie trzeba spełniać szeregu wymagań, a także wypełniać zbyt wielu dokumentów. Znaczącą różnicą pomiędzy wynajmem długoterminowym a kredytem, czy leasingiem jest to, że w przypadku wypożyczenia pojazdu płaci się wyłącznie comiesięczny czynsz, a nie spłaca wartość samochodu. Po skończonej umowie można oddać auto i wypożyczyć kolejny nowszy model.

auto do jazdy po mieście
Jaki wybrać samochód do jazdy po mieście?
PREVIOUS POST
zalety wynajmowania auta
Zalety wynajmowania auta
NEXT POST